פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

טיפ החודש - תשע"ו

מאת ליאת בן ארצי ושירה בר, מרפאות בעיסוק. 

עונת הקיץ הינה תקופה חמה המאפשרת לילדים שעות רבות של שהיה בבית, אינטראקציה כיפית עם ההורים ומשחק משותף זאת לצד חיכוכים בין האחים, בדיקת גבולות ועומסים כלכליים.

השתתפות הילדים בפעילויות היום יום בבית ובגן תורמת לפיתוח תחושת הערך העצמי, למסוגלות ולעצמאות. חשוב להקדיש לשם כך מספיק זמן ולהיות זמינים לעזור לילדים בפעולות אלה. ההתנסות היא זו שמקדמת את העצמאות
חג הפסח הינו חג אשר מאחד את כל המשפחה סביב שולחן החג. זהו חג משפחתי המאפשר התבוננות על ה"ביחד" ועל האינטראקציה וזמן האיכות המשותף של ההורים עם ילדיהם.
ליאת בן ארצי ,שירה בר ומיכל ברזל, מרפאות בעיסוק בשפ"ח
כפיר נוי וליטל מגלד פסיכולוגים ביחידה ההתפתחותית
רכישת המיומנויות העדינות של תפקוד היד תלויה בבשלות מערכת העצבים, בהתנסויות רבות ומגוונות ובתרגול. השליטה בשרירי שורש כף היד ובאצבעות היא המאפשרת להשחיל, להבריג, לגזור, לדפדף, לכתוב ולבצע פעולות מוטוריות עדינות בחיי היומיום. מידת הצלחת הילדים בפעולות השונות ואיכות הביצוע שלהם מותנות במידת שליטתם במיומנויות היסוד בתחום התנועתי העדין.
יצירת משחקי חשיבה: משחק זיכרון מכרטיסיות (ניתן לתת לילד לגזור ריבועים מבריסטול), משחק רצף קטן-בינוני-גדול, דומינו, בינגו, נחשים וסולמות, רביעיות ומונופול.
מיומנות הגזירה הינה פעילות מורכבת המתבססת על תיאום בין צידי הגוף, הפרדת תנועת האצבעות, תאום עין-יד, יכולות תכנון תנועה, התארגנות ועוד
השתתפות הילדים בפעילויות היום יום בבית ובגן תורמת לפיתוח תחושת הערך העצמי
המשחק בבצק מאפשר לילד לחזק את היכולות המוטוריות העדינות תוך כדי הנאה, משחק ויצירה.
ליאת בן ארצי, מיכל ברזל ושירה בר, מרפאות בעיסוק בשפ"ח
מאת ליאת בן ארצי ושירה בר מרפאות בעיסוק וכפיר נוי וליטל מגלד פסיכולוגים ביחידה ההתפתחותית בשפ"ח
לעידוד מיומנויות מוטוריות וחברתיות

  1. לעמוד הבא

nagish
עבור לתוכן העמוד