פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

מקומות התנסות

מקומות התנסות
מס"ד שם מקום ההתנסות מידע כללי ימי התנסות כתובת
1 אגף הרווחה במציאות החברתית והכלכלית בארץ, כאשר אוכלוסיות רבות ומגוונות מצטרפות למעגל העוני, מתקיים תהליך מקביל של הגברת המודעות לחשיבות ההתנדבות. האוכלוסייה המתנדבת גדלה ומתקבלת משמעות רבה להכרה בחשיבות פיתוח העזרה ההדדית ותרומתה לפיתוח חברה המבוססת על חוסן חברתי וקהילתי. היחידה להתנדבות פועלת לקידום החברה והקהילה, מעודדת יוזמות ורואה בחיזוק הכוחות בקהילה מינוף לפיתוח חברה המבוססת על נתינה ואכפתיות, עזרה הדדית ומעורבות חברתית. היחידה פועלת ליצירת שיתופי פעולה עם ארגונים, עמותות ועסקים ולאיגום משאבים בקהילה ולשדרוג השירותים המוענקים לאוכלוסייה הנזקקת. תרומתם של המתנדבים הינה מגוונת ומרחיבה את היקף ואיכות השירותים הניתנים לאוכלוסייה. המענים כוללים שירותים אישי, לצד פיתוח שירותים ופרויקטים קהילתיים לקבוצות ספציפיות ולאוכלוסיות אוניברסליות בהתאם לצרכים. באגף לשירותים חברתיים וברחבי העיר משולבים כיום אלפי מתנדבים אשר תורמים מזמנם לטובת הקהילה. המתנדבים מהווים חלק בלתי נפרד מהאגף לשירותים חברתיים, כאשר הם מהווים נדבך משמעותי בפיתוח שירותים לאוכלוסיית המטופלים ובכך מאפשרים לנו להגדיל את מגוון השירותים אשר מוצעים לקהילה. המתנדבים עוברים הכשרות מקצועיות, מקבלים ליווי ותמיכה לאורך כל הדרך. כל השבוע אצ"ל 2
2 אולפן עליות במהלך שנת הלימודים פועלים מרכזי למידה ללימודי עברית. המרכזים ממוקמים ברחבי רמת-גן על מנת לאפשר לתלמידים להגיע אליהם בקלות. מרכזי הלמידה מיועדים לתלמידי בתי הספר מכיתה א' ועד לכיתה י"ב. פעילות מרכזי הלמידה מתקיימת בשיתוף עם משרד לקליטת העלייה.

 

מרכזי למידה/אולפני עברית לתלמידים, הפועלים במישור הלימודי והחברתי, פתוחים בשעות הצהריים, ב-2 מוקדים בעיר.

ימי א', ג', ד' אגדה 9
3 אולפן קריניצי

במהלך שנת הלימודים פועלים מרכזי למידה ללימודי עברית. המרכזים ממוקמים ברחבי רמת-גן על מנת לאפשר לתלמידים להגיע אליהם בקלות. מרכזי הלמידה מיועדים לתלמידי בתי הספר מכיתה א' ועד לכיתה י"ב. פעילות מרכזי הלמידה מתקיימת בשיתוף עם משרד לקליטת העלייה.  

 

מרכזי למידה/אולפני עברית לתלמידים, הפועלים במישור הלימודי והחברתי, פתוחים בשעות הצהריים, ב-2 מוקדים בעיר.

ימי ב', ד', ה' קריניצי 13
4 אור ירוק (שייך לרשת אור ירוק) עמותת "אור ירוק" הוקמה בשנת 1997 מתוך הכרה במאבק מתמיד וללא פשרות בתאונות הדרכים. מטרתה המוצהרת של העמותה היא לצמצם עד כמה שאפשר את מספר הנפגעים בתאונות דרכים ולהשפיע על שינוי תרבות הנהיגה בישראל. המאבק בתאונות הדרכים הוא אתגר לאומי-חברתי ראשון במעלה והנוער הישראלי ניחן בשפע היכולות והאנרגיה להירתם להובלת המאבק בדרכים מגוונות. עמותת אור ירוק מפעילה למעלה מ- 90 קבוצות נוער. במסגרת הקבוצות אנו מחנכים את בני הנוער להיות פעילים חברתיים בקהילה בתחום הבטיחות בדרכים. בהתאם למדריך  
5 איל"ן

איל"ן - איגוד ישראלי לילדים נפגעים - מטפל באלפי ילדים ובוגרים בעלי מוגבלויות פיזיות הסובלים מנכויות פיזיות מוטוריות וממחלות שריר ועצב שונות כגון שיתוק ילדים, שיתוק מוחין, ניוון שרירים ומחלות נוספות. 

 

איל"ן מעניק שירותים לאלפי הנכים שבטיפולו באמצעות 40 סניפים ו-30 מוסדות הפזורים בכל רחבי הארץ. איל"ן מעניק שירותים ומסייע לכל בעלי המוגבלויות הפיזיות בישראל בכל המגזרים: בקיבוצים, במושבים, במגזר הערבי, במגזר החרדי ועוד. 

 

מתוך היכרות מעמיקה עם הקשיים והאתגרים איתם מתמודדים בעלי המוגבלויות בישראל, אנו באיל"ן מחויבים לסייע להם לחיות את חייהם כשווים וכפרטים מועילים לחברה. מטרת איל"ן היא לשפר את איכות חייהם של בעלי המוגבלויות הפיזיות בישראל ולקדם את שילובם בחברה.  

 

אנו מאמינים כי מתפקידנו להעניק לכל אחד מבעלי המוגבלויות בישראל את כלל השירותים והטיפולים הדרושים לו מיום היוולדו לשם מיצוי הפוטנציאל האישי והשגת עצמאות מרבית. לצד השיקום הפיזי, אנו מאמינים בחשיבותו העליונה של השיקום החברתי שתורם רבות לשיפור הדימוי העצמי ולשיפור ההרגשה הכללית של האדם בעל המובלות.

כל השבוע רוקח 123
6 אלו"ט

אלו"ט – האגודה הלאומית לילדים אוטיסטים – היא עמותת הורים לילדים, מתבגרים ובוגרים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. העמותה נותנת שירות ומטפלת בכ –12000 משפחות בכל רחבי הארץ. אלו"ט, כעמותת הורים, פועלת להקמה והפעלה של שירותים מגוונים בהתאם לצרכים ובכל טווח הגילאים.

 

השירותים שניתנים, תחילתם בגיל הרך במפגש של המשפחה עם המומחים של אלו"ט במרכז האבחון, והמשכם במעון יום שיקומי, טיפול בריאותי מקדם בגנים, מסגרות פנאי, בתים לחיים למתבגרים ובוגרים אוטיסטים, מרכזי תעסוקה ועוד. הפעלת השירותים נעשית בהתאם לתוכניות מקצועיות, המסתמכות על מחקר, ניסיון רב וידע שנצברו בעמותה.

 

פיתוח השירותים קהילתיים כמו נופשונים, מועדוניות וקייטנות מתרחב משנה לשנה כדי להקל על המשפחות בימי החופשות ממסגרות החינוך. מרכז אלו"ט למשפחה פועל בכל ימות השנה ומספק שירותים למשפחות כמו קבוצות, הרצאות, מידע ועוד.

קייטנות קייץ  
7 אקי"ם

"לעשות את החברה הישראלית מקום טוב יותר לאנשים עם מוגבלות שכלית ולבני משפחותיהם: חברה מכבדת, חמה ומקבלת, המאפשרת מימוש עצמי, מתוך הכרה בשונות ומחויבות לשוויון הזדמנויות" (חזון אקים ישראל). 

 

אקים ישראל, הינו ארגון ארצי של הורים ושל אנשים עם מוגבלות שכלית בישראל, הפועל כארגון ממוקד אדם, שמשמעותו ארגון המייצג את האנשים עם מוגבלות שכלית ואת משפחותיהם, תוך שמירה על זכויות האדם וחירותו.

 

מיום היווסדו בשנת 1951, פועל הארגון למיצוי זכויותיהם, לקידום שיפור איכות חייהם ורווחתם של כ- 34,500 אנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם, באמצעות סנגור משפטי וסנגור קהילתי. הארגון פועל, להכללה (אינקלוז'ן) של אנשים עם מוגבלות שכלית בקהילה, להעצמה של האנשים לסנגור עצמי ולשילובם כחלק מהחברה. בהתאם לחזונו, מקדם הארגון הטמעת עמדות חיוביות כלפי אנשים עם מוגבלות שכלית וזאת באמצעות מטה אקים ו – 60 סניפים ומוקדי פעילות הפרוסים ב -77 ישובים ברחבי הארץ, במגזר היהודי והערבי, המנוהלים על-ידי הנהלות הורים ומתנדבים.

כל השבוע ארלוזורוב 24
8 איגי - תכנית ניר

"תכנית ניר" על שם ניר כץ ז"ל של ארגון הנוער הגאה (איגי) הינה תכנית חינוכית תלת שנתית שמטרתה יצירת קבוצת יזמות אקטיביסטית- שתפעל למען שינוי האקלים של הנוער הגאה בעיר, דרך שיח חינוכי מעמיק וייחודי. 

 

תכניות מהסוג הזה יכולות לתת תחושה של בית ושייכות למאות בני ובנות הנוער שייחשפו לתכנים במהלך השנים הקרובות- ולייצר גרעין יוזם וחדשני בעיר, אשר יפעל לשינוי האקלים העירוני כלפי נוער וצעירים להט"בים, ונוער וצעירים ככלל. 

 

אחד ממטרותיו החשובות של ארגון הנוער הגאה (איגי) היא יצירת חברה ישראלית בה שונות היא אינה יסוד להשפלה, בושה או הדרה. חברה בה כל אדם יכול לחיות את חייו בהתאם להעדפתו המינית וזהותו המגדרית מבלי לחשוש מאפליה ואלימות .

יום א' ביאליק 77
9 אתגרים

ב-1995 חברו יחד מספר נכי צה"ל ומומחי שיקום והקימו את עמותת אתגרים במטרה ליצור דימוי חדש וחיובי לאנשים עם מוגבלות. העמותה הייחודית פותחת שעריה לאנשים עם מוגבלות מכל סוג: פיזיות, חושיות, קוגניטיביות, רגשיות או נפשיות, ללא הבדלי דת, גזע, גיל ומין, ושמה לה ליעד ערכי קידום והעצמה, שילוב חברתי וטיפוח מצוינות – בעיקר דרך טיפוח הביטחון העצמי, התעוזה ותחושת המסוגלות. 

 

באמצעות תהליכי התערבות אתגרית בטבע, 'אתגרים' יודעת כיצד לגרום לכל ילד ולכל בוגר להאמין בעצמו וביכולת שלו לפרוץ גבולות, להתגבר על מכשולים פיזיים ותפיסתיים, לממש את עצמו, להשתלב בקהילה ולהוביל את עצמו לחיים מלאי תקווה וסיפוק; ובכך לשנות את מציאות חייו.  

 

אתגרים מפעילה כ-6,000 פעילויות בפריסה ארצית, במסגרת תוכניות תהליכיות וחוגי ספורט אתגרי לילדים ולבוגרים עם מוגבלות. כ-5,000 ילדים בבתי הספר ובגני החינוך המיוחד ומאות בוגרים לוקחים במהלך השנה חלק פעיל בפעילויות חבל וOUTDOOR, במועדוני אופניים, בקבוצות ריצה והליכה, בשיט, בקארטינג, בקיאקים, בצלילה, בסקי מים ובפעילויות אתגריות אחרות.

בהתאם למדריך
10 ביה"ס תום

בית הספר הוקם בשנת תשע"א, והינו בתהליך של צמיחה. כל כיתה מונה 12 תלמידים בממוצע. בית הספר ממוקם בתוך מתחם הספארי ברמת גן ועובד בשיתוף פעולה מלא עם צוות הספארי ואגף החינוך בעיריית רמת גן. 

 

המסגרת האינטימית מספקת מעטפת פסיכו-חינוכית המבקשת לייצר ולהעצים יכולת הנעה פנימית, תוך זיהוי וחיזוק כישורים ויכולות, הקניית כלים ואסטרטגיות בממד הלימודי, האישי והבין אישי.

יום ו' אחד העם
11 בתי אבות בתי אבות שונים ברחבי העיר
12 בית אברהם קריניצי

בית אברהם קריניצי הינו אחד מבתי האבן הראשונים שנבנו ברמת-גן. הבית הוקם בשנת 1925 והיה ביתה הפרטי של משפחת קריניצי. אברהם קריניצי עמד בראש הרשות המקומית (מועצה ועירייה) כ-43 שנים, משנת 1926 עד שנת 1969. 

 

בצוואתו שנכתבה בחודש יוני 1966, השאיר את ביתו לעירייה על מנת שישמש "למטרה ציבורית-תרבותית". כיום משמש הבית כמוזיאון וארכיון לתולדות רמת-גן ובו נערכות פעילויות הדרכה חווייתיות לכל גיל ורמה.  

 

מרכז התיעוד לתולדות רמת-גן מעמיד לרשות החוקרים מסמכים ותצלומים בנושאים שונים מראשית היישוב ועד ימינו. המוזיאון משמש כארכיון לתיעוד היסטורי של העיר ר"ג. התלמידים קולטים חומרים היסטוריים המערכת המידע של הארכיון.

כל השבוע קריניצי 64
13 בית המעשים הטובים

בית מעשים טובים נוסד ע"י הרב מרדכי גל ז"ל לפני כ-13 שנה במטרה לסייע לשכבות החלשות ברמת גן.פרויקט החונכות בבית מעשים טובים נועד לתת הזדמנות שווה גם לילדים שאין להוריהם אפשרות לממן שעורי עזר פרטים לילדיהם. תלמידי המחויבות האישית ישולבו במערך "תגבור" שעורי הבית וההכנה לכיתה א' אופן פרטני {חניך מול חונך} בשעה הראשונה של הפעילות. 

 

בשעה השניה של הפעילות יסייעו התלמידים לחניכים בפעילות ההעשרה הכוללת: עבודות יצירה, אפיה, משחקים הפעלות והתנדבות למען הקהילה. כמו כן יסייעו התלמידים בהכנה ובהפעלת ארועים כגון מסיבות חנוכה ופורים.

כל השבוע ז'בוטיסקי 106
14

בית לזרוס

מרכז קהילתי ויצו מיאמי ביץ'

ויצ"ו מיאמי ביץ', הוקם בשנת 1983 ומאז משמש כמרכז קהילתי לתושבי רמת-גן. במרכז הקהילתי תוכלו ליהנות ממגוון רחב של חוגים לכל הגילאים המועברים ע"י טובי המדריכים בארץ וברמה הגבוהה ביותר. במקום מתקיימות מגוון פעילויות במשך השנה, דוגמת אירועי תנועת ענבל, מפגשים לגיל הזהב, סדנאות, קורסים, הרצאות וקייטנות בחודשי הקיץ.  

 

במרכז קיים מתחם אירועים חדשני אשר ניתן להשכיר למגוון אירועים משפחתיים, חברתיים או עסקיים במחירים אטרקטיביים במיוחד. 

כל השבוע איינשטיין 16
15 בית צבי

בית צבי – בית הספר לאמנויות הבמה, מיסודה של המועצה לתרבות ולאומנות הוקם ב-1961 וזוכה לתמיכת משרד החינוך והתרבות ועיריית רמת-גן, הוא הגדול והוותיק בבתי הספר להוראת המשחק בישראל. 

 

מיום היווסדו שוכן בית הספר ב"בית צבי" ברמת-גן, בית שהוקם על-ידי משפחת קליר לזכר בנם, צבי קליר, שנפל במלחמת השחרור. התלמידים שיתנסו בתאטרון בית צבי יפעלו מאחורי הקלעים של התאטרון: הפעלת סאונד, הפעלת תאורה, עוזרי במאי, הפעלת אתר האינטרנט ועוד.

כל השבוע שועלי שמשון 2
16 בני עקיבא

תנועת בני-עקיבא בישראל נוסדה בשנת תרפ”ט בירושלים, על ידי החבר יחיאל אליאש ז”ל וחברים נוספים שחשו בצורך בתנועת נוער דתית פעילה. תנועת בני עקיבא היא תנועת-נוער דתית-חלוצית, והינה חלק בלתי נפרד מתנועת “תורה ועבודה” (הסתדרות הפועל-המזרחי). חינוך דור נאמן ומסור לתורתו, לעמו ולארצו, החי על עבודתו ברוח התורה. 

 

חינוך להגשמה אישית של רעיון “תורה ועבודה” וחתירה להקמת חברה של “תורה ועבודה”- בארץ. 

 

תנועת בני עקיבא מחנכת את חבריה לחיי תורה שלמים, לאהבת העם כולו, לאהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל ולמילוי תפקידים חלוציים בבניינה ובהתפתחותה החומרית והרוחנית, לקראת הגשמת החזון של מדינה יהודית הבנויה על אשיות התורה והמסורה.

יום ג' רחבי העיר
17 גינות קהילתיות

גינה קהילתית היא שטח פתוח הנמצא בתוך העיר המאפשר מקום מפגש קהילתי של תושבים. הגינות משמשות למטרות שונות: גידול צמחים (אכילים, תבלין ונוי), מקום מפגש קהילתי, מרכז לימוד והדגמה, מקום לפעילות להטמעת ערכי קיימות, חיבור בין אדם לאדמה. 

הגינות הקהילתיות ברמת-גן מוקמות ביוזמה משותפת של התושבים והעירייה. העיקרון המנחה את המדיניות העירונית בנושא הגינות הקהילתיות הוא שעיריית רמת-גן אינה הגורם המוביל והאחראי לגינה הקהילתית, אלא גורם התומך בתושבים ומסייע להם להקים אותה. ההקמה והאחזקה של הגינה הקהילתית היא באחריות התושבים ובסיוע של העירייה.

כל השבוע רחבי העיר
18 גני ילדים

מערכת הגנים בעיר רמת־ גן נותנת מענה לילדים בגילאי 3-6. התפיסה המובילה בחינוך לגיל הרך מבקשת לאפשר תנאים מרביים להתפתחות רגשית, חברתית, קוגניטיבית ומוטורית של כל ילד. על-מנת להשיג יעד זה מתקיימים תהליכי למידה והדרכה של צוותים חינוכיים לצד פיתוח תכנים חינוכיים וערכיים אשר יעשירו את עולמם של ילדיכם. העיר ר"ג הינה עיר מובילה בתחום החינוך לגיל הרך. נמצאת בתהליכי למידה וחותרת בהתמדה לשמירה על מצוינות וקידום חינוך מיטבי בגיל הרך. 

 

אנו שואפים למימוש עצמי של הפרט בתוך הגן בסביבה המאפשרת לכל ילד וילדה פיתוח יזמות סקרנות ועצמאות ומתן ביטוי מיטבי במסגרת הגן. ברמת־גן פועלים 212 גנים: 152 בחינוך הממלכתי, 20 בחינוך הממ"ד, 26 בחינוך המיוחד ו-14 בחינוך העצמאי. וכולם עובדים תחת הפיקוח של משרד החינוך.

יום ו' רחבי העיר
19 דורות ההמשך

עמותת דורות ההמשך – נושאי מורשת השואה והגבורה, המאגדת את בניהם ונכדיהם של ניצולי השואה, הוקמה לפני כעשר שנים, כדי להיענות לצרכי חבריה ועמיתיה בארץ וברחבי העולם להנציח את זיכרון השואה הקולקטיבי והאישי, לשמר את סיפורי המשפחות והקהילות שבהן חיו, אודות מה שעבר עליהם בתקופת השואה, לפניה ואחריה וכן להתמודד עם תופעות האנטישמיות והכחשת השואה ברחבי העולם. 

 

לשם כך הוקם במסגרת העמותה, אתר ייחודי בשם "דורות ממוריאלין" ודף פייסבוק התומך בו (הכולל יותר מ-25,000 חברים ויותר מ-20,000 איש שנכנסים ביום אליו ביום!)

כל השבוע
20 הנוער העובד והלומד

תנועת הנוער העובד והלומד, התנועה הגדולה והמגוונת בין תנועות הנוער בישראל, הוקמה ב- 1924 על קרקע ארץ ישראלית, על ידי בני נוער עובדים, דלים ועזובים שהתאגדו להגן על עבודתם וזכויותיהם. 

 

בתנועה כיום מאות סניפים, קינים ומועדונים בכל רחבי הארץ: מקרית שמונה ורמת הגולן בצפון ועד אילת בדרום. בתנועה חברים עשרות אלפי חניכים יהודים, ערבים ודרוזים, נערים עובדים ולומדים, מהעיר, עיירת הפיתוח, הקיבוץ והמושב, נערים מנותקים ונערים עולים. כל אלו מודרכים ומלווים באופנים המתאימים להם ופועלים להידוק הקשר הפנים-תנועתי. 

 

האיגוד המקצועי לנוער הוא הארגון היציג על פי חוק של הנערים העובדים בישראל. הוא עוסק בארגונם, חינוכם, ליווי מקצועי, הגנה על זכויותיהם והבראה לנערים העובדים. האיגוד המקצועי מקיים מערכת הכשרה מקצועית תוך שיתוף פעולה עם גורמים ציבוריים וממלכתיים. התנועה פועלת בקרב אלפי נערים ונערות אשר נשרו ממעגל הלימודים והעבודה, ומפעילה מרכזי למידה ובתי ספר במסגרת רשת חינוכית-טכנולוגית אשר יוסדה כדי לתת מענה לצרכים המיוחדים של נוער זה.

יום ג' רחבי העיר
21 חווה חקלאית

החווה הוקמה בשנת 1955 על "פרדס אברלה" באזור רח' הירדן ומשנת 57 היא נמצאת על מקומה באזור הפארק הלאומי ברמת גן, החווה נקראת על שמו של אברהם קריניצי ראש העיר הראשון. כיום משתרעת החווה על שטח של כ-40 דונם.  

 

החווה החקלאית היא כלי ומנוף ללימוד וחינוך ילדינו לערכי שמירה על הטבע והסביבה, ע"י עבודה בענפי החקלאות השונים ושמירה על הקשר לאדמה.

יום ו' שד' הצבי 10
22 חונכות

חונכות בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים .

כל השבוע רחבי העיר
23 כנפיים של קרמבו

´כנפיים של קרמבו´ הינה תנועת נוער, מובילת שינוי חברתי, הראשונה והיחידה מסוגה בעולם, לילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים. בתנועה אלפי פעילים - ילדים ובני נוער, צעירים בשנת שירות וסטודנטים. פעילי התנועה רואים בכנפיים של קרמבו את תנועת הנוער שלהם ואינם מתייחסים לעשייה בה "התנדבות". שותפים בעשייה גם הורים, אנשי מקצוע ובוגרי התנועה.   

 

´כנפיים של קרמבו´ מקיימת פעילות חברתית-חינוכית, בלתי פורמאלית, פעם בשבוע בשעות אחה"צ, במודל של חונכות אישית-במסגרת קבוצתית. מרבית החונכים הינם בני נוער מהחינוך הכללי. הפעילות המשותפת תורמת להגברת המודעות לאוכלוסיות מיוחדות ולנגישות חברתית, תוך מתן מענה לצרכיהם הרגשיים והחברתיים והשתלבותם בחברה הישראלית של אנשים עם צרכים מיוחדים. 

 

´כנפיים של קרמבו´ קולטת ילדים רבי נכויות (מגבלות פיזיות/ קוגניטיביות/ מרחביות/ חושיות/ תקשורתיות) ונותנת מענה לצרכים החברתיים שלהם, במכוונות לפיתוח מיומנויות חברתיות, בינם לבין עצמם, ובינם לבין החונכים שלהם.  

 

הפעולות המועברות בתנועה עוסקות בנושאים שעל סדר יומה של החברה הישראלית והחברה האוניברסאלית ובנוסף מתקיימות פעילויות של תרומה לקהילה במקומות בהם פועלים סניפי התנועה.

יום ד'

סניף צפון- בית הצנחן 

 

סניף דרום- ביה"ס קורצ'אק

24 ליגת מאמאנט

ליגת מאמאנט מהווה את פרויקט האימהות הספורטיבי- חברתי-קהילתי הגדול בישראל והיא מונה אלפי נשים בכל רחבי הארץ. הליגה הוקמה בשנת 2005, על ידי הגברת עפרה אברמוביץ ושמה לה למטרה להנחיל את תרבות הספורט בקרב אימהות ודרכן להשפיע על הילדים ועל המשפחות. קבוצות מאמאנט משלבות פעילות ספורטיבית וכושר גופני, דוגמא אישית, חינוך לספורט, היכרות, מפגש חברתי וגאוות יחידה.  

 

ליגת מאמאנט שואפת להרחיב את שורותיה הן בפריסה ארצית והן בפריסה בינלאומית, כך שתינתן הזדמנות לכל אם, בכל מקום בגלובוס לעסוק בספורט. כמו כן, הליגה מהווה תשתית ועתודה של ילדים למשחק הכדורעף.

 

ליגת מאמאנט חרטה על נס דגלה את נושא המעורבות בקהילה והיא מעניקה מקום מרכזי וחשוב לממדי הקהילתיות, המעורבות החברתית, האחריות והדוגמא אישית. כמו כן, מקרבת הליגה בין קבוצות שונות באוכלוסייה: חילוניים, דתיים, יהודים, דרוזים, בדווים וערבים. שחקניות מאמאנט וקבוצותיהן מבצעות פרויקטים רבים בתחום המעורבות בקהילה הן בקהילה המקומית והן בקהילה הארצית.

25 ליגת פאפאסל

ליגת האבות בכדורסל "פאפאסל" מיועדת לאבות של תלמידים/ות במוסדות החינוך ברמת גן. 

 

לאור בקשתם של האבות – מחלקת הספורט של אגף החינוך וועד ההורים העירוני הקימו ליגת אבות בכדורסל – "פאפאסל" - ליגת האבות של בתי הספר ברמת גן. 

 

כל בית ספר מארגן קבוצת כדורסל מקרב האבות – הורים, בבית ספר בו לומדים ילדיהם. 

 

אנו מציעים לכם להצטרף, למען הספורט, למען החוויה, למען חינוך ילדינו לספורט, למען הקהל המעודד והאוהד – הבא מתוך הקהילה, למען הידוק הקשר עם בית הספר ועוד. הורים המעוניינים לקחת חלק - יתארגנו כקבוצה, בכדי להצטרף למשחקי הליגה בשנה זו. קבוצות קיימות ב: תיכון בליך, ניצנים, מכל"ל, שלום, קורצ'אק, ויצמן, מורדי הגטאות, נטעים, הגפן,זומר וחשמונאים. משחקי הליגה נערכים מידי יום חמישי באולם בית ספר המנחיל – הנכם מוזמנים לבוא ולעודד.

26 לתת ארגון לתת – סיוע הומניטרי ישראלי הוא ארגון הפועל לצמצום העוני. פעילות הארגון נעשית במטרה לשפר את החברה. "לתת" נוסד ב-1996 ומשמש כארגון גג ארצי לכ-180 עמותות וארגונים מקומיים הפועלים ב-105 יישובים בישראל. הארגון הוא א-פוליטי ופועל ללא כוונת רווח.
27 מבל"ל

המכללה לביטחון לאומי לנוער היא אחת מתוכניות הדגל של הרשות ומטרתה לקרב את בני הנוער לבעיות הקיום והביטחון של המדינה, חינוך למנהיגות ערכית, התנדבות והובלת פרויקטים בקהילה. 

 

בשנה שעברה השתתפו תלמידי המבל"ל במיזם התיעוד של "אמץ לוחם", זו ההוכחה לכך שבני הנוער הנפלאים שלנו בחרו להיפגש, להקשיב, להכיר מקרוב ולתעד את סיפוריהם של פצועי צהל תושבי העיר.

לפי המדריך
28 מד"א מגן דוד אדום בישראל הינו ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל לשירותי רפואה דחופה טרום אשפוזית ולשירותי הדם. הארגון מטפל במאות אלפי מקרים של הצלת חיים בכל שנה, תוך שימוש במכשירים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם, על פי פרוטוקולים מקובלים לטיפול של איגוד הלב האמריקאי. מגן דוד אדום מתרים מאות אלפי מנות דם מלא ומרכיבי דם בשיטת הפרזיס, מעבד אותן למרכיבים ומבצע את כל הבדיקות הנדרשות במעבדות ייעודיות. כל השבוע בגלגל 42
29 מועדוניות מפעלי בית עמנואל

חברת מפעלי בית עמנואל הוקמה בשנת 1987 על ידי עיריית רמת-גן במטרה לספק שירותי חינוך משלים לאוכלוסייה העירונית. 

 

מפעלי בית עמנואל פועלת כחברה עירונית ללא מטרות רווח, משמשת זרוע ביצועית של עיריית רמת-גן, ומקיימת פעילות ענפה בתחום תרבות שעות הפנאי והחינוך המשלים ברחבי העיר, תוך דגש על מתן שירות לתושבי העיר ומענה לצרכיהם. 

 

החברה משלבת מטרות קהילתיות עם מטרות כלכליות ללא כוונת רווח על ידי הפעלה ועידוד יזמות, קידום ופיתוח מפעלים תרבותיים שונים בתחום החינוך והפנאי, ומהווה קהילת עובדים השואפת להקניית ערכים של מקצוענות בשירות לקהילה. בית עמנואל מפעילה צהרונים רב גילאים בשעות אחה"צ.

כל השבוע רחבי העיר
30 מכבי אש

בתחנות האזוריות הפרוסות בשטח מחוז דן משרתים מתנדבים/צופי אש רבים בגילאים שונים, המגיעים ממסגרות שונות. מתנדבים/צופי אש אלו המהווים תוספת כוח משמעותית למצבת כוח האדם המבצעית ומשמשים כתומכי לחימה וכוח עזר ללוחמי האש. המתנדבים/צופי האש מסייעים בזמן שגרה בעבודות תחזוקה שוטפת, עוברים אימונים ומשתתפים בהדרכות מקצועיות כחלק משגרת המשמרת אליה הם משובצים. 

 

בנוסף משתלבים ומסייעים ללוחמי האש בזמן חירום תוך לקיחת חלק פעיל במגוון אירועים אליהם נשלחים צוותי הכיבוי. מחוז דן רואה חשיבות רבה בגיוס מסודר ואחיד של מתנדבים/צופי אש לשורותיו.

כל השבוע בן אליעזר 13
31 מכבי צעיר

תנועת ה"מכבי הצעיר" הייתה מהראשונות מבין תנועות הנוער בארץ שאימצה את ערכי החינוך הבלתי פורמאלי וקיבלה הערכה על כך ממשרד החינוך. תנועת ה"מכבי הצעיר" הינה עמותה רשומה משנת 1997. 

 

החינוך בתנועת ה"מכבי הצעיר" עובר באמצעות ההדרכה ככלי מרכזי להעברת מסרים חינוכיים וערכיים, לגיוס בוגרים וחניכים ויצירת השפעה חיובית על המתרחש בקהילה. מתוך כך אנו מאמינים כי כל פעילות בקבוצה, בסניף ובתנועה חייבת להיות משמעותית חווייתית ורלוונטית. באמצעות הדרכת המח"ר המסרים והתכנים אשר עוברים לחניכים השונים עומדים במבחן יצירת העניין ותוכן בעל ערך, יצירת חוויה חיובית אשר מעוררת את כל החושים ומשאירה חותם וכמובן מותאמת לגיל, לאופי הקבוצה, לתהליך החינוכי ולצו השעה.

יום ג'
32 נע"ש

מע"ש הינו מפעל עבודה שיקומי, המיועד לאנשים הלוקים בפיגור שכלי קל ובינוני. המע"ש נותן שרותי שיקום והכשרה, מטרת העל היא הכשרת האנשים וקידומם ע"י מיצוי מקסימלי של הפוטנציאל שלהם. 

 

במסגרת הפעילות במע"ש ולאחר האבחון התעסוקתי משולבים החניכים בסדנאות העבודה המציעות מגוון רחב של סוגי עבודות ובנוסף פעילויות העשרה כגון: ספורט, אומנויות, יצירה, תאטרון וכו'. לכל חניך נקבעת תוכנית עבודה אישית הכוללת גם את סוגי הפעילויות בהן ישתתף, ע"פ צרכיו ורצונותיו.

כל השבוע מנחם בגין 28, רמת גן
33 מעונות נעמ"ת מעונות היום הראשונים בישראל הוקמו על ידי נעמת בשנות ה-30 של המאה הקודמת. עם הזמן הצטרפו יותר ויותר נשים לשוק העבודה, וגם משרד העבודה ושאר ארגוני הנשים קיבלו על עצמם ליצור מסגרות חינוכיות מוכרות ואיכותיות, ולתת מענה לילדי הגיל הרך. נעמת הינה הארגון הגדול ביותר המפעיל מעונות יום, כ-250 בכל רחבי הארץ - מאילת בדרום ועד ליישובי קו העימות בצפון, בהם מתחנכים כ-18,000 ילדים גילאי 6 חודשים ועד שנתיים ותשעה חודשים במעונות היום וגילאי שנתיים ותשע עד גילאי 4 שנים בכיתות הגן.
34 מרכז התחלות גב"ש מרכז התחלות- שכונת גיורא הוא פרי יוזמה משותפת של עיריית גבעת שמואל - המחלקה לשירותים חברתיים ופעילי שכונת גיורא. מרכז 'התחלות' פעיל בכל ימות השבוע בשעות אחה"צ והערב ומהווה מקום מפגש, העשרה ובית חם לתושבים. המקום משמש כמרכז למידה ותגבור עבור תלמידי השכונה, שמקבלים סיוע בהכנת שיעורי בית, העשרה בנושאים שונים ועידוד הילדים ליוזמות קהילתית ואישית. על פי התכנית, משמש המקום גם כמשחקייה עבור ילדי השכונה וכן מרכז לאמהות.
35 מרכז קהילתי חברותא

חברותא הינה עמותה ותיקה הפועלת כ-35 שנה ללא כוונת רווח. חברותא נוסדה בתחילה כארגון וולונטרי, במטרה לתת מענה חינוכי מתאים וראוי. כיום התרחבה העמותה אך עדיין שומרת על אופייה הקהילתי. 

 

חברותא מתנהלת זה שנים באופן מקצועי ותחת פיקוח שוטף. עובדה זו מקנה לעמותה בטחון ויכולת להרחיב את ענפי הפעילות מבלי לוותר על התחושה החמימה והביתית שהיא נר לרגליה. לאור תפיסה זו, ניתן דגש על האופי המקומי ושמירה על המרקם הייחודי בכל מרכז קהילתי. 

 

כיום מפעילה העמותה מספר מוקדים ברחבי העיר, מערכת ענפה ומגוונת של חוגים, מועדוניות, אירועים קהילתיים, חברותא נשית, פרויקט בין דורי, נוער, תכניות העשרה ותגבור, מפגשי פנויים פנויות ,מערך התנדבותי וכן פעילויות שונות לכל הגילאים.

הרא"ה 212
36 מרש"ל רמת גן מרכז מרש"ל ברמת גן מספק שירותים ומענה לצרכים של אוכלוסיית העוורים ולקויי הראייה ובני משפחותיהם, בצורה היעילה והאמינה ביותר, בעיקר בשלושה מוקדים: שירותים סוציאליים, שרותי הדרכה שיקומית ושירותי פנאי וחברה. כמו כן ניתנים שירותים ספציפיים עפ"י חלוקת גיל.
37 משצי"ם מדריך של"ח צעיר (בראשי תיבות: מש"צ; לעתים נקרא מוביל של"ח צעיר) הוא נער המשתתף במסגרת "תוכנית מדריכי של"ח צעירים" של משרד החינוך, באמצעות אגף של"ח וידיעת הארץ במינהל חברה ונוער. בני נוער בתפקיד זה מובילים את פעילות השל"ח בבית הספר לצד צוות מורי השל"ח. במסגרת המחוז המש"צים מובילים פעילות הכשרה של מש"צים צעירים ויוזמים פעולות התנדבות שונות בקהילה. המש"צים עוברים הכשרה מתמשכת הכוללת ארבעה קורסים שונים. בכיתה י"ב מצטרפים חלק מהמש"צים לגרעין הכנה לשנת שירות המש״צים יכולים להתקבל למפקדי צבא, חברת המתנ"סים, החברה להגנת הטבע גרעין צמרת ועוד. במסגרת פעילות השל"ח בבית הספר, מצטרף המש"צ לכיתות משכבות נמוכות יותר בימי שדה משימתיים (יש"מ), במסעות ובגיחות. חלק מהמש"צים משתתפים בתהליך הכשרת המש"צ בהדרכת הפש"צים (פרחי מש"צ, תלמידים שהם בהכשרה להיות מש"צים) ובהדרכה בקורסי ההכשרה השונים. רחבי העיר
38 משטרה

מערך ההתנדבות במשטרת ישראל הינו מכפיל כוח משמעותי וגדול המסייע למשטרת ישראל בהשגת יעדיה ומהווה בית חם לעשרות אלפי אזרחים העוסקים בפעילות התנדבותית. המערך מהווה ערך מוסף מרכזי ונדבך חשוב ביכולות ההתמודדות עם המציאות המורכבת בשגרה ובחירום.

 

למחלקת המתנדבים אחריות מקצועית לשימור מערך המתנדבים במשטרת ישראל, שהינו נדבך חשוב בפעילות בשגרה ובחירום. מחלקת המתנדבים היא חלק מאגף שיטור וקהילה, ומספקת מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לאזרחים את השמירה על בתיהם, משפחותיהם ולהוות תרומה לחברה ולמדינה. המחלקה מפעילה מערך של כ-36,000 מתנדבים בוגרים ובני-נוער. מידי יום, מעורבים כ-2,000 מתנדבים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור ובליבת העשייה המשטרתית יחד עם שוטרי משטרת ישראל.

39 משמר אזרחי

המשמר האזרחי משמש כארגון גג המתאם את כל פעולות ההתנדבות בסיוע למשטרת ישראל. פעילות רבבות מתנדבים במשמר האזרחי מביאה לחידוד ערנות הציבור ולהגברת מעורבות אזרחים בקהילה, אכפתיות, גילוי אזרחות טובה ושיפור איכות החיים במדינת ישראל. [1] המשמר האזרחי הינו דגם ישראלי שהבשיל במציאות הביטחונית והחברתית המיוחדת בארץ והקמתו מהווה פרק יוצא דופן בהיסטוריה של הארגונים ההתנדבותיים במדינת ישראל. מאז שהוקם נחשב המשמר האזרחי לארגון המתנדבים הגדול בארץ ואין לארגון זה אח ורע באף משטרה בעולם המערבי.

40 מתנ"ס רמת שקמה מתנ"ס רמת השקמה פועל מתוך חזון כי המתנ"ס יהווה מקום בו נפגשים, נהנים ושמחים, מקום אשר יהווה מקום נפלא לצוות, לקהילה ולכל אדם באשר הוא אדם, יפעל בהרמוניה ובשיתוף עם כלל השכונה והסביבה הארגונית, המתנ"ס יטפח קהילה מעורבת ופעילה תוך מימוש הפוטנציאל האישי של כל אחד מחבריה ויפעל על פי ערכים של כבוד לזולת, מצוינות ונתינה. שלם 32
41 נאמני חירום עירוניים

כוונת שירותי כבאות והצלה תחנה אזורית רמת גן ועיריית רמת גן  להקים פרויקט נאמני חירום עירוניים, אשר ישמשו ככוח תגובה וניהול אוכלוסייה בשעת חירום – רעידת אדמה \ מלחמה \ אסון המוני וכו'. פרויקט "נאמני חירום עירוניים" מכוון לטפח נוער ערכי בעל תחושת ערך ומשמעות, בעל ניהול עצמי, המסוגל לתפקד בסביבתו ומרגיש שייכות ואחריות לקהילה לחברה ולמדינה וזאת בדרך של התנדבות. 

 

במסגרת פרויקט זה יקיימו אגף הביטחון, אגף החינוך בעיריית רמת גן ושירותי כבאות והצלה רמת גן את פרויקט "נאמני חירום עירוניים". הפרויקט ישלב הכנת המתנדבים לחירום תוך כדי התנדבות בשגרה בנושאי החירום והביטחון. 

בן אליעזר 13
42 ספיבק ספיבק – מרכז הספורט לנכים איל"ן רמת גן מספק מענה לצרכים של תפקוד גופני-חברתי לאנשים עם נכויות בכל אזור המרכז וגוש דן ומשמש מסגרת ספורטיבית וחברתית. ייחודה של הפעילות הגופנית נעוצה בעצם היותה כלי המאפשר לאנשים עם נכויות לממש את עצמם עקב זכותם כבני אדם ולהנות מכל פעילות מהנה ומועילה לכלל החברה. הפעילות הגופנית מאפשרת לתת ביטוי לרצונם של אנשים עם נכויות להשיג הישגים גופניים, לזכות בחוויות תנועתיות ולרכוש מיומנויות, שיסייעו בהשגת עצמאות בביצוע פעילויות יומיומיות ופעילות הדרושות למיצוי הפוטנציאל האישי בחיי היומיום ובעבודה. עוד מסייעת הפעילות הגופנית, באמצעות ההצלחה הנוצרת במהלכה, לפיתוח מוטיבציה והעצמה אישית אצל הפרט: ליצירת קשרים בין-אישיים עם חברים, לקבלת הכרה חברתית, לחיזוק תחושת המסוגלות האישית, להגברת הביטחון העצמי, להקניית תחושת שליטה במתרחש ולחיזוק יכולת קבלת ההחלטות. רוקח 123
43 ספריות עירוניות לספרייה תפקיד חשוב בחיי התרבות, הפנאי, החינוך וההשכלה בעיר. הספרייה העירונית המרכזית שוכנת ברחוב חיבת ציון ובנוסף פועלות בעיר 15 ספריות נוספות, המהוות את רשת הספריות העירוניות ברמת-גן. הספרייה המרכזית ברחוב חיבת ציון היא לב ליבה של רשת הספריות, בה אוסף הספרים הגדול והמגוון ביותר. בספרייה זו ממוקם חדר העיון המרכזי ובו אוסף רב של ספרים, כתבי עת ומאגרי מידע לשימוש הקהל, חדר עיתונות עשיר ובו עיתונות יומית מגוונת וכן עמדת מידענות העומדת לרשות תושבים המחפשים מידע בתחומים שונים. רחבי העיר
44 עמותת לשובע

עמותת לשובע אשר פועלת החל משנת 1990 באמצעות 27 מוסדות ברחבי הארץ, שמה לה למטרה להבטיח לכל נזקק באשר הוא, את הצרכים הבסיסים ביותר לאדם: חינוך מזון ומחסה. 

 

לעמותה רשת של 20 בתי נוער "קדימה" לחינוך משלים של ילדים ובני נוער בסיכון, 3 מסעדות לנזקקים, 6 גגונים-מעונות לדרי רחוב, אסיף העיר- לאיסוף עודפי מזון ועוד פרויקטים נוספים. 

 

אנו משרתים את הבאים בשערינו מכל הלב, בכבוד ותוך שמירה על צנעתם ופרטיותם. 

 

בכל פעולותינו אנו מקפידים על שקיפות מלאה וכל חברי העמותה ומנהליה פועלים בהתנדבות.

45 פרויקט ההנצחה הארצי

"פרויקט ההנצחה הארצי" הנו שמו של מיזם הפועל למען טיפוח החינוך הערכי בקרב תלמידי ישראל בתחומים של: אהבת האדם, חמלה אנושית וכן מודעות לקשר של התלמידים עם מדינת ישראל ומורשתה. בפרויקט ההנצחה נוטלים חלק גם פרחי הוראה, סטודנטים הלומדים במכללות להכשרת מורים בפיקוח ותקצוב משרד החינוך. 

 

פרויקט ההנצחה הארצי מחולל שינוי משמעותי בקהילה. עד היום נעשו לאורך השנים מאות פעולות הנצחה לזכרם של נופלים אשר קודם לכן לא טופלו במידה רבה של יסודיות. כמו כן הוא פועל לחיזוק ידי המשפחות השכולות. יש לציין כי זוהי למעשה התוכנית היחידה אשר מפעילה באופן סדור תלמידים, עם אמצעי לווי, הכשרה ובקרה מותאמים בנושא הנצחת נופלים והנצחה של חללי פעולות איבה.

בהתאם למדריך
46 צופים

תנועת הצופים העבריים היא תנועת הנוער הראשונה והגדולה בישראל. התנועה, המובילה את העשייה המרכזית של החינוך הא-פורמאלי, מאגדת למעלה מ-80,000 בני הנוער בכ-200 שבטים, תוך הובלת תרבות ציונית אקטיבית.  

 

כציר מרכזי לפעילויות בני נוער, תומכת התנועה בעמידה באתגרים הלאומיים בפניהם ניצבת המדינה כולה. בכל מקום בו אנו מזהים אתגר חברתי או ציוני אנו יוזמים פעילויות המספקות מענה חברתי מקצועי. אם בעבר נרתמו חברי הצופים ליישוב הארץ ולקליטת עלייה, היום אנו ממוקדים בבניית שבטים קהילתיים, בחיזוק הפריפריות, בשמירת הזיקה היהודית-ישראלית בתפוצות (תוכנית צופי צבר עולמי) ובשילוב אוכלוסיות מיוחדות (כגון נוער בסיכון, צופי צמי"ד וצופי שב"א) בהוויה הישראלית. 

 

יוזמות התנועה ופעילויותיה מגובשות באסטרטגיה רב שנתית, המבטאת את האתגרים הלאומיים וצרכי הקהילות בהן היא פועלת. בוגרי התנועה לדורותיהם משתלבים בתפקידי מפתח בכל תחומי העשייה ומובילים את המדינה מתוך ערכיות ושורשיות.

יום ג' רחבי העיר
47 צער בעלי חיים

עמותת צער בעלי חיים רמת גן והסביבה פועלת למעלה מ-50 שנה ונוסדה בידי הגברת גרטה בירן ז"ל. 

 

מאז פועלים חברי העמותה במסירות אין קץ להצלתם של בעלי חיים במצוקה, הן באמצעות מתן טיפול רפואי והן על ידי דאגה יומיומית לרווחתם, תוך איתור משפחות מאמצות ובתים עבורם. 

 

צער בעלי חיים רמת גן והסביבה חרתה על דגלה את עקרון אי-המתת בעלי חיים. כך יכולים כל בעלי החיים המגיעים לבית המחסה של העמותה לזכות בתקווה חדשה, תקווה לחיים, בלי קשר לגילם ומצבם הבריאותי. 

 

נוסף לפעילות הענפה בבית המחסה, העמותה רואה חשיבות עליונה בקידום ערכים של חמלה, סובלנות ועזרה לחלש, ושמה דגש על מעורבות קהילתית רחבה, פעילויות חינוך והסברה, ועזרה לאוכלוסייה נזקקת בעזרת הקשר החם עם בעלי החיים ומתנדבי העמותה.

חפץ חיים 4, ת"א
48 קהילה נגישה 'קהילה נגישה' הינה תכנית ארצית, שמטרתה הסרת מכשולים בפני אנשים עם מוגבלויות. זוהי תכנית רב-תחומית, הפועלת בו-זמנית לשיפור כל סוגי הנגישויות. התכנית פעולת ביישובים רבים, בשיתוף פעולה עם משרד הרווחה, ג'וינט ישראל-מסד נכויות, משרד הבריאות, נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, המוסד לביטוח לאומי והרשויות המקומיות ועם אנשים מכל סוגי המוגבלויות, תוך יצירת קבוצת כוח משותפת. רשת ארצית של תנועת נגישות.
40 שישי שמח עמותת "שישי שמח" פועלת משנת 2011 במטרה לעודד לשמח ולבקר מאושפזים. העמותה מפעילה תשתית מבוקרת לביקור חולים ומקימה פרויקטים חברתיים של פעילות התנדבותית המספקת מענה לקבוצות מתנדבים המעוניינים להגיע להתנדב כקבוצה ולא רק באופן פרטני. אנו מספקים את הציוד הקבוע והמתכלה לביצוע הפעילות תוך שמירה ופיקוח על דרישות משרד הבריאות ובית החולים. בין קבוצות המתנדבים שהשתלבו בארגון ניתן למצוא חברות עסקיות, יחידות צה"ל וקבוצות מהמגזר הפרטי. כמו כן בשיתוף פעולה עם משרד החינוך אגף "חברה מנהל ונוער" ועם מוסדות להשכלה גבוהה העמותה משלבת תלמידי תיכון וסטודנטים המגיעים באופן קבוע לפעילות בימי שישי במסגרת התכנית למעורבות החברתית. יום ו'
nagish
עבור לתוכן העמוד