פורטל החינוך עיריית רמת גן
בר עליון
דלג על בר עליון
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

בני מצווה/בנות מצווה – מדרשת להב

שכבות גיל: ו' –ז' על פי החלטת ביה"ס מול המפעילים 

אודות התכנית: 

התכנית שתופעל באמצעות מדרשת להב, תכלול שבעה מפגשים חלקםבני שעה שבועית אחת וחלקם שעתיים רצופות, מפגש בבית הכנסת 3 שעות רצופות וערב סיכום.

התכנים

מפגש ראשון - ״לאן אני הולך״, על הדרך האישית של היוצאת והיוצא למסע בת/בר המצווה.

מפגש שני - ״על בחירה ואחריות״. היוצא לדרך חדשה ובוגרת מקבל לא מעט זכויות, אך יחד עם הזכויות הוא נפגש עם מילה חדשה ומשמעותית - ״אחריות״, המפגש עוסק במשמעות המיוחדת של האחריות.   

מפגש שלישי - ״סדנת סופר סת״ם״ - נעסוק בדברים בחיים אותם לא קונים בכסף, הן בפרט והן בכלל, דרך סיפורו של אילן רמון, וספר התורה אותו הוא לוקח לחלל, נתחבר לכתיבה האישית של כל אחד ואחת. התלמידים יעברו גם כתיבה חוויתית מעשית.

מפגש רביעי - ״כיבוד הורים״. כשיוצאים לדרך חדשה ועצמאית, מתחיל להיווצר קונפליקט לא קטן עם ההורים שגידלו אותנו עד הלום. במפגש זה ניגע בצורה משמעותית במצוות כיבוד הורים, והמקום של ה״לב״ במצווה זו.

מפגש חמישי - ״קבלת שבת״ - יחד עם התלמידים נעבור קבלת שבת משמעותית וייחודית.

מפגש ששי - ״אוצרות הילדות״ - על הצידה לדרך אותה לוקח המתבגר מעולמו כילד.

מפגש שביעי - מפגש בית כנסת- מפגש משמעותי עם בית הכנסת, עם היכולת להיכנס ולהתכנס, על היכולת להודות על הדברים הכי פשוטים בחיינו, ועל היכולת להיפגש עם רצונות כמוסים הנמצאים בתוכנו כמו שלום, רפואה לכולם ועוד.

מפגש אחרון, ערב שורשים הורים וילדים. ערב סיום וסיכום של התהליך. ערב העוסק במשותף שהוא הרבה מעבר לאי ההסכמות ולחיכוכים, וכן יעסוק במה כל ילד לוקח הלאה ממשפחתו, מהו הניגון המיוחד שרוצה הוא שילווה אותו הלאה בדרכו. 

שני מדריכים מעבירים את המפגש כשהכתה מתחלקת ל- 2  יש אפשרות לבחון לקחת 2 כיתות ביחד, תלוי בגודל הכיתות. 

לינקים בפוטר
דלג על לינקים בפוטר
nagish
עבור לתוכן העמוד